Programy partnerskie na Facebooku – wstęp do f-commerce?

Social media mają ogromny potencjał biznesowy. Narzędzie umożliwiające generowanie i publikowanie postów z linkiem partnerskim na Facebooku to klucz do wykorzystania największego portalu społecznościowego w działaniach e-commerce.

Takie rozwiązanie oferujemy również w naszej sieci. Po zalogowaniu w panelu administracyjnym wydawca zyskuje dostęp do aplikacji, która pozwala w prosty sposób publikować posty na portalu Facebook. Co więcej wydawca wybiera pomiędzy swoim prywatnym profilem a fun page’em, którym administruje.

Pojęcie „F-commerce” to odpowiedź na rosnącą popularność portalu i jego obecność w strategiach komunikacyjnych liczących się firm. W wąskim rozumieniu oznacza przeniesienie procesu zakupowego na ekosystem portalu. W szerszej perspektywie są to działania polegające na korzystaniu z mediów społecznych w celu wspierania transakcji kupna i sprzedaży.

Narzędzie do publikowania postów na portalu Facebook to wstęp do działań f-commerce. Media społecznościowe w dużej mierze wykorzystują potęgę wzajemnego zaufania, dlatego produkt polecany przez wydawcę o dużym zasięgu w social media zwiększy liczbę potencjalnych klientów reklamodawcy.

W sześciu krokach prześledzimy mechanizm działania aplikacji.

Krok 1: Wybór programu partnerskiego
W panelu administracyjnym wydawcy wybieramy program reklamodawcy, którego produkt chcemy reklamować w ramach platformy społecznościowej.

Krok 2: Wybór produktu
Następnie za pomocą wyszukiwarki wybieramy produkt, którego będzie dotyczył post reklamowy.

Krok 3: Target
W dalszej kolejności wybieramy miejsce publikacji postu – własną tablicę lub stronę fan page.

Krok 4: Call To Action
Następnie redagujemy treść postu dotyczącego produktu. Nie powinniśmy zapominać o specyfice społeczności internetowych. Podjęte działania i kreowane treści muszą w jak największym stopniu angażować grupę docelowa i zachęcać ją do działania!

Krok 5: Publikacja
Przygotowany post publikujemy po zatwierdzeniu przyciskiem „wyślij”.

Krok 6: Misja zakończona
No i wreszcie gotowy post z linkiem partnerskim jest widoczny na wybranym profilu.

Wstęp do f-commerce?
Facebook ma ogromny, ale wciąż niewykorzystany w pełni, potencjał biznesowy. Z tego względu portal może być bardzo skutecznym medium do promowania wybranych produktów, zwłaszcza wśród administratorów stron, które zgromadziły dużą liczbę aktywnych użytkowników.

Posty reklamowe na Facebooku wykorzystują również inny aspekt mediów społecznościowych. Wiele elementów takich jak wiek, sieć kontaktów, wspólne zainteresowania czy poglądy przyczyniają się do tworzenia niewielkich społeczności. W efekcie użytkownicy tego typu serwisów skupiają się w małych grupach. To ważny sygnał dla e-marketerów! Mikrospołeczności umożliwiają bowiem bardziej precyzyjne targetowanie informacji i podnoszą skuteczność komunikatów reklamowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


+ 9 = 18