Przygotowujemy widget produktowy w programie Groupon

Wydawcom prowadzącym lokalne serwisy lub takim, którzy mają możliwość targetowania reklam po miejscowości szczególnie polecamy wykorzystanie w programie Groupon widgetów produktowych. Cechują się one dużo wyższą efektywnością od standardowych kreacji displayowych. Widgety mają one postać boksów, w których rotacyjnie wyświetlają się wybrane oferty reklamodawcy. Widgety mogą mieć najrózniejsze wymiary oraz kolorystykę dopasowaną do strony, na której są umieszczone. Poniżej zamieszczamy informacje jak wygenerować taki widget dla wybranego miasta, np. Warszawy.

Aby stworzyć własny widget należy w Panelu Wydawcy z menu Narzędzia wybrać Widgety, a następnie przejść do zakładki Widgety rotacyjne i kliknąć w link Dodaj widget.

W pierwszym kroku (Wybór szablonu) wybieramy format widgetu, czyli jakie ma mieć wymiary. Do wyboru mamy kilka gotowych szblonów w układzie pionowym, poziomym lub kwadratowym. Przy każdym formacie w nawiasie podaną mamy liczbę produktów, która jednorazowo będzie wyświetlana w gotowym widgecie. Wybieramy na przykład widget 300×250 (2 produkty) i klikamy w link Wybierz.

Po wybrani wymiarów widgetu przechodzimy do wyboru kategorii produktów. Na liście kategorii znajdujemy Zakupy grupowe, a po ich rozwinięciu wybieramy Warszawę, a następnie klikamy w przycisk Dalej.

Następnie przechodzimy do korku, w którym wybieramy konkretne produkty. Aby odnaleźć interesujące nas produkty korzystamy z umieszczonej na górze wyszukiwarki. Wyniki wyświetlają nam się poniżej w lewej kolumnie (Lista dostępnych produktów). Aby dodać produkt, klikamy w przycisk Dodaj +. Wybrany produkt powinien pojawić się w prawej kolumnie (Lista dodanych produktów). Po wybraniu wszystkich produktów, które chcemy prezentować w naszym widgecie, klikamy w przycisk Dalej, który znajduje się na samym dole.

Pozostało nam już tylko ustalić, jak ma wyglądać nasz widget. W tym celu możemy skorzystać z kilku gotowych stylów lub stworzyć własny. Mamy tutaj możliwość wybrania koloru każdego elementu od ramki i tła boksu, po kolor czcionek tytułu, opisu oraz ceny. Wybrane elementy (ramka boksu, ramka zdjęcia, cena) możemy wyłączyć lub włączyć. Po ustaleniu wyglądu widgetu możemy zapisać nasz styl, tak aby przy tworzeniu kolejnego widgetu nie musieć po raz kolejny wszystkiego ustawiać. W tym celu wpisujemy nazwę naszego stylu i klikamy Zapisz styl. Jeżeli ustaliliśmy już jak ma wyglądać nasz widget klikamy w przycisk Dalej.

W ostatnim kroku wpisujemy nazwę naszego widgetu, a następnie klikamy w przycisk Zapisz. Po zapisaniu, wyświetlony zostaje nam kod, który wystarczy skopiować i wkleić na własną stronę w miejsce gdzie chcemy go prezentować.

Gotowy widget (300×250)

Jeżeli wśród gotowych szablonów brakuje takiego formatu, którego byście potrzebowali, wystarczy, że napiszecie do nas maila na adres wydawcy@afiliant.com, a my postaramy się go niezwłocznie dodać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


+ 6 = 8